A 15 leggyakoribb betegség érzelmi háttere

Van abban valami rendszer, hogy mindig egy bizonyos helyzetben kezdjük el fájlalni a derekunk, leszünk náthásak, vagy küzdünk gyomorbántalmakkal. A testünk mindig jelez nekünk, ha valami nagyon nincs rendben, rámutat a bennünk lévő belső válságra, amelyet nem tudunk leküzdeni. Jobb híján betegségekkel próbál kommunikálni velünk, hogy egy kicsit magunkba szálljunk és elgondolkodjunk.

Bár első megoldásként mindig a gyógyszeres fiókba nyúlunk, hogy enyhítsük tüneteinket, majd orvoshoz megyünk, hogy írjon fel nekünk valamit, végül mikor már a felszínen elindítottuk a gyógyulásra törekvő magatartást, nem árt, ha számot vetünk azzal is, hogy miért pont azt a betegséget, fájdalmat vette elő testünk?

Ehhez kínálok egy rövid listát, amelyet a nemrégiben elhunyt Louise L. Hay fejlesztett ki, s amelynek segítségével több millió emberen tudott segíteni (köztük önmagát is kigyógyította a rákból).

Bőrbetegségek lehetséges okai: Szorongás, nyugtalanság. Elfojtott harag. A fenyegetettség érzete. Egy feldolgozatlan múltbeli sérelem. A szabad akarat hiánya.                                                                                                                                          

Émelygés, hányinger lehetséges okai: Félelem. Egy gondolat, vagy élmény elutasítása. Az újtól való szorongás. Bizonytalanság. Az élettől való félelem.                                                                                                                                  

Fejfájás lehetséges okai: Az én alábecsülése. Önkritika. Félelem. Önszeretet, önbizalom és a biztonság hiánya.

Gyomorbántalmak lehetséges okai: Rémület. Rettegés az ismeretlentől. Alkalmatlanság az új átlényegítésére. A változástól való félelem.                                                                                                                                                        

A hátfájás lehetséges okai:

Reuma lehetséges okai: Tehetetlenségérzet. A szeretet hiánya. Keserűség. Neheztelés. Kudarctól való félelem. Bizalom hiánya magunkkal és másokkal szemben.

Lábfájás lehetséges okai: Ragaszkodás kora gyermekkori traumákhoz. A változástól való félelem. Rettegés a jövőtől. Az előre haladás megtagadása. Bátorság és boldogság hiánya. Önmagunk és többiek megértésének hiánya. Az elfogadás hiánya.                                                        

Láz, hőemelkedés lehetséges oka: Izzó harag. Békétlenség, szeretethiány.                                                                  

Légzészavarok lehetséges okai: A beteg fél, vagy nem akarja teljesen befogadni az életet. Önszeretet hiánya.                                                                        

Megfázás, nátha lehetséges okai: Túl sok minden történik egyszerre. Zavarodottság, érzelmi zaklatottság. Kisebb sérelmek. A „Telente mindig háromszor fázok meg” típusú hozzáállás. Békétlenség.

Nőgyógyászati problémák lehetséges okai: Önmegtagadás. A női szerep elutasítása. A nemiség elutasítása. Önbizalomhiány.

Nyakfájdalmak lehetséges okai: A dolgok egyoldalú szemlélete. Önfejűség. Hajlíthatatlanság. Más nézőpont figyelmen kívül hagyása.

Rákos megbetegedések lehetséges okai: Mély sebek. Neheztelés régi sérelmek miatt. Titkos bánat emészti a testet. Gyűlölet. Kétségbeesés. Önbizalom és az önszeretet hiánya.                                                                      

Szembetegségek lehetséges okai: A beteg nem szívesen látja, ami az életében végbemegy.  

Szívbetegségek lehetséges okai: Súlyos érzelmi válság. Örömtelenség. A szív megkeményedik. Hajlam a stresszre. Érzelmi és testi igények megtagadása.                                                                                                                

Tovább a blogra »