Minden, ami a felszín alatt rejtőzik

Egy apró svájci faluban csodás képek készültek az Androméda-galaxisról

Létezik egy apró svájci falu, ahol a világűr karnyújtásnyira van. Persze ez költői túlzás, hiszen a velünk szomszédos galaxis, az Androméda is 2,5 millió fényévre található. A Tejút 4,5 billió évre van, amely távolság emberi ésszel szinte alig felfogható. Mégis, a Vals nevezetű, mindössze 990 lelket számláló községből, az Androméda-galaxis jól látható. Éppen ezért egy… Tovább »

Tisztázzuk végre: A közmunkás nem bűnöző!

Egy hírhedt kormánypárti képviselő szerint a közmunkások tolvajok. Sőt, tovább ment, szerinte a közmunka azért van, hogy elfáradjanak az emberek, s ne legyen erejük elmenni már utána bűntényeket elkövetni. Hát mit ne mondjak, sikerült mindjárt alsóhangon 200.000 embert megsértenie. Köztük az én édesapámat, akinek helyzetéről már írtam https://mystique.cafeblog.hu/2017/09/07/az-ehberen-tengodo-emberek-neveben/, így most dióhéjban csak annyit mondok el… Tovább »

Nekünk, nőknek, össze kell tartanunk!

Nekünk, nőknek, muszáj összetartanunk. Nincs más választásunk, mint hogy vállvetve harcoljunk egymás oldalán, hiszen más nem fog helyettünk. Még mindig olyan világot élünk, ahol a törvényhozók egy jelentős része elfogadhatónak tartja a családon belüli erőszakot, mi több, a nőket szexuális eszköznek nézik, így megverik és megalázzák. Nem hiszem, hogy ennek így kell lennie. Ezért kell… Tovább »

Gyász szülte kérés az orvosokhoz

Szombati nap volt, az újév hatodik napja. Köd fedte be a tájat, s én két nappal azelőtt búcsúztam el a legjobb barátom apukájától azzal, hogy nemsokára újra találkozunk. Szorosan átöleltük egymást, a szeretet köztünk tisztán, akadálymentesen áramlott. Földöntúli nyugalom szállt meg, ahogy egymástól elköszöntünk, pedig a lelkem mélyén éreztem, hogy már nincs sokáig köztünk. Aztán… Tovább »

Bödőcs Tibor, mint író

Bödőcs Tibor könyvének hírével van tele a sajtó legalább két hónapja. Kíváncsi voltam rá, mert a stand-up műfaj képviselői közül az egyik legtehetségesebbnek tartom, s tudtam, hogy magyar nyelv és irodalom tanárnak készült egykor. Aki ismeri műsorait, tisztában van vele, hogy mindig is cikornyásan tudta kifejezni magát. Érdekelt ez a nyelvi sokszínűség a könyvében megmutatkozik-e, ezért a… Tovább »

Egy város, ahol nincs politika, vallás és pénz

Tündérmesének tűnik, pedig igaz. Auroville létezik 1968 óta. Egész pontosan India területén található egy olyan város, ahol a Föld 50 országából gyűltek össze az emberek. A merőben eltérő vallási, nyelvi és kulturális közegből származó lakosok itt békében megférnek egymás mellett. A város alapítója Mirra Afassa, más néven az Anya. Az ő álma volt az, hogy… Tovább »

Két könyv a magunkba temetett fájdalomról Márai Sándor tolmácsolásában

Márai Sándor minden írásos hagyatéka, remekmű. Nehéz kiemelni belőle bármit is, mert árulásnak tűnik a többivel szemben. Ezért én most mindjárt kettőt is hoztam, nem is véletlenül. E két könyvét azon túl, hogy nagyon szeretem, saját példányaimat még el is készíthettem néhány éve, mikor nyári munkán dolgoztam egy nyomdában. A gyertyák csonkig égnek és az… Tovább »

Miért nem beszélünk a rákos megbetegedések és az alkoholfogyasztás kapcsolatáról (többet)?

Hosszú évek óta szedi áldozatait az egyik legkegyetlenebb betegség, a rák. Rózsaszínszalagok jelentek meg a női dekoltázsokon, s egy ideje már folyik az ellenkampány is a dohányzás ellen. Itt-ott beszélnek az egészséges életmód elsajátításának fontosságáról, amelybe természetesen az egészséges étkezés, és a rendszeres testmozgás is beletartozik. Igyekszenek tudatosítani bennünk a „tényt”, miszerint, ha nem élünk… Tovább »

8 természetes módszer fejfájásra

Gyermekként sokáig küzdöttem krónikus fejfájással. Elviselhetetlen méreteket öltött a fájdalom, amin semmilyen gyógyszer nem segített. 8 éves koromra ez olyan kóros méreteket öltött, hogy kórházba fektettek, hogy kiderítsék mi a gond. Koponya CT- t csináltak, különböző teszteknek vetettek alá, de mindent rendben találtak. Aztán, mikor haza kellett volna mennem, hirtelen rosszul lettem, hánytam és életemben… Tovább »

Egy divatillusztrátor, aki hétköznapi dolgokból alkot

Az örmény származású Edgar Artis divatillusztrátorként tevékenykedik. Papírra rajzolt munkái háttereként felhasználja az eget, a virágokat, az ételeket, a festményeket. Bármiből képes kihozni valami igazán csodálatosat. Alkotásaiban megmutatkozik képzelőerejének nagysága. Nem véletlen, hogy ma már 727000 követője van, csak az Instagrammon. Folyamatosan jelennek meg munkái a sajtóban is, így egyre népszerűbbé válik ő maga is…. Tovább »

A nő, aki megalapította az amerikai Nők lapját

Lucy Stone amerikai szüfrazsett és abolicionista, aki harcolt a rabszolgatartás ellen, a nők választójogáért, és létrehozta másodmagával az amerikai Nők Lapját. Az 1800-as évek közepén épphogy csak térd alá érő szoknyát húzott, ami alatt buggyos nadrágot viselt, ami már önmagában elég nagy botrányt kavart. Lucy Massachusettsben született 1818-ban, hat fiútestvér mellé. Hamar kitűnt bátyjai közül… Tovább »

A fejlődés útja

Kellenek a pofonok. Azért, hogy magadba nézz és megkérdezd: Hogyan jutottam ide? A válaszok – ha őszinte vagy magaddal- segíteni fognak. Azzal, hogy belátod, vannak hibáid, vannak ballépéseid, amelyek valódi énedtől elsodornak. – Ezekre pedig figyelned kell, hogy önmagadhoz hű maradhass. Az élet mindig tálcán kínálja nekünk a leckéket. Főként akkor, amikor hatalmasat bukunk, és… Tovább »

Az érzelmi hűtlenség

Akit érzelmileg csalnak meg, sokkal nagyobb vesztes annál, mint, akivel „csak” fizikailag volt hűtlen társuk. Mert ha párunk érzelmileg kezd kötődni egy másik nőhöz/ férfihoz, az valóban vetélytársunkká válik, akárhogy is néz ki. Az ágyban csak ösztönök vezérelnek minket, de bizalmi kapcsolatból lehet bármi. S bizony egy új barátság miatt is eljuthat oda párunk, hogy… Tovább »

“Nem ismerem anyám, de fizetnem kell az ellátását”

Vannak törvények, amelyeket nem lehet ép ésszel megérteni. Ilyen a szülőtartás is, amely igen komoly morális kérdéseket vet fel. Az, hogy odáig jutottunk ma Magyarországon, hogy törvénybe foglalták, hogy el kell tartani szüleinket, mert úgy gondolják, magunktól nem érjük fel ésszel, hogy szüleink támogassuk, az egész egyszerűen felháborító. Az meg pláne, hogy köteleznek is minket… Tovább »

Egy könyv, amit időközönként el kell olvasni: Antoine de Saint-Exupéry A Kis Herceg

Ha felnézek az égre és látszanak a csillagok, mindig eszembe jut, hogy valahol ott van közöttük a B 612. számú bolygó. A kis herceggel, a rózsájával, a két működő és egy szunnyadó vulkánjával egyetemben, s arra várnak, hogy végre felfedezze őket valaki. 9 éves voltam, mikor életemben először olvastam Antoine de Saint-Exupéry ma már klasszikusnak… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!