Minden, ami a felszín alatt rejtőzik

Egy identitáskereső írónő élete

Virginia Wolf féltékeny volt írói tehetségére. Pedig Katherine maximalista volt önmagával szemben, így életében nem jelent meg sok írása, csak halála után. Persze az, hogy nem érezte műveit elég jónak azért is volt, mert biszexuálisként, a nőkkel való kapcsolata miatt akadályozták, hogy kiadja írásait. Ehhez képest ma már a nyelvművelés előremozdítójaként tartják számon. Katherine Beauchamp… Tovább »

Elégedett vagy az életeddel, úgy, ahogy van?

Sokan vagyunk, akik csak amolyan ímmel-ámmal élünk. Együtt vagyunk valakivel, hogy ne legyünk egyedül, s dolgozunk egy munkahelyen, hogy valamiből élhessünk. Gyereket nevelünk, mert ez a társadalmi norma és persze úgy viselkedünk, hogy abban mások ne találhassanak kivetnivalót. El kellene már dönteni, mi hajtsa az életünk: a szeretet vagy a félelem? Folyton félni akarunk, vagy… Tovább »

Kreatív kávécsodák

Szeretem az olyan művészeket, akik nem ragadnak meg egy ponton. Azokat, akik állandóan fejlesztik magukat, s egyre csak újabb és érdekesebb koncepciókat találnak ki mások és persze önmaguk szórakoztatására. Ghidaq Al-Nizar, indonéz származású kávéművész is ilyen. Az összesen 25 éves fiatalember pedig „egyszerű” tejeskávékhoz készített festményeket feltétnek, majd arra ráunva, belekezdett valami másba. Igaz a… Tovább »

Egy sérült lélek naplója

Anyám egy bárban dolgozott. Apám egy piti bűnöző volt. Egymásra találásuk nem volt éppen romantikus filmekbe illő. Az én megfogantatásom sem egy szerelmi mámorban úszó házaspár terve volt. Csak jöttem, mert nem vigyáztak, s ez a tény- úgy, ahogy- de összehozta őket. Apám miután ki és bejárkált a börtönbe, nem rendelkezett biztos anyagi forrással a neveltetésemhez. Ezért… Tovább »

Egy világjáró vallomása

Nincs otthonom. 20 évvel ezelőtt fogalmazódott meg ez bennem először. Akkor, amikor nem volt többé hová hazamennem. Olyan voltam, mint egy háztól elpaterolt kutya, aki már senkinek sem kell. Ezért sorsára bocsátották, menjen, ahová akar… 10 éves voltam mikor szüleim elváltak. 14 éves korom óta nem élek egyik szülőmmel sem. Kollégiumban laktam, s hétvégenként legjobb… Tovább »

A titkok szekrénye

Vannak titkaim. Mint mindenkinek. Egészen aprók, s meglepően nagyok is. Nem akartam a világ elé tárni azt teljes valójában sosem, hogy mi van a lelkemben. Mit őrzök a szívemben, s ennek milyen nyoma van testemen. Nem volt szándékomban titkolózni, egyszerűen csak így alakult. Voltam eleget egyedül, ezért, megszoktam, hogy magam oldjam meg gondjaim. Később már… Tovább »

Tégy úgy, mintha becsülnéd magad, és becsülni fognak mások is. – Alexandre Dumas

Nagy kanállal falta az életet. Összesen 35 szeretője volt, akiknek egyikétől megszületett később szintén világhírű íróvá váló fia, akit örökbe is fogadott. Mindenki ismeri a Monte Cristo grófját és A három testőrt tőle. Azt már kevesebben tudják, hogy írt egy szakácskönyvet, foglalkozott a rasszizmus kérdésével és a forradalmi hangulat idején tovább szította drámájával a III. Henrik és udvarával a… Tovább »

16 fontos tanítás a buddhizmusból, ami a javadat szolgálja

18 éves voltam, mikor a buddhizmus megfogott. Egyszerűen azért, mert ugyanazt mondja, mint amit én is érzek már régóta. A gondolataink határozzák meg érzelmeinket. Ha ezt elfogadjuk, s változtatunk azokon, akkor kiegyensúlyozottabb életet élhetünk. Minden belőlünk indul ki. Azt kapjuk, amit adunk, bár olykor a karma egy kicsit kanyargósabb úton juttatja el hozzánk az embereket… Tovább »

10 érdekesség A holló atyjáról

Ha azt mondom Edgar Allan Poe, akkor mindenkinek A holló című költeménye jut eszébe. Aztán persze A Morgue utcai kettős gyilkosság, na meg az Anabelle Lee. Poe személye köré több mítosz is kerekedett haragosai jóvoltából. Ám ahelyett, hogy ez elvette volna a kedvét az olvasóknak írásaitól, inkább még jobban fel lettek csigázva. Az, hogy Poe… Tovább »

Egy különleges szerelem története- Sophia Loren és Carlo Ponti

Sophia 15, Carlo 37 éves volt mikor találkoztak. A férfi rögtön beleszeretett a lányba, akit egy szépségversenyen látott meg először. Sophia nem nyerte meg a versenyt, „csak” Carlo szívét. A második díjért járó 35 dollárral zsebében anyjával és testvérével el is költöztek Rómába, s a producer igyekezett őt felkarolni. Sophia az első próbafelvételen elbukott. Túlságosan… Tovább »

A kihűlt kapcsolatok harcosa- avagy az önsorsrontó egyén

Közöny, egykedvűség, ridegség. Futó szájra puszi, intimitás nélküli együttélés. A szenvedély már csak egy fogalom, s te azt sem tudod, mikor élted át utoljára. Vannak ugyan közös célok, de az érzelmek és az ágy kihűlt, s bárhogy is próbálkozol, már nem lehet azokat felmelegíteni. Ismerős? – Remélem nem… Túl rövid az élet ahhoz, hogy sokáig… Tovább »

A legnagyobb konfliktus életünkben: ha az ember nem szeretheti azt, akit szeretni akarna. – Füst Milán

A gimnáziumban találkozott élete szerelmével Jaulusz Erzsébettel, aki egy osztálytársa nővére volt. Olthatatlan szerelemre lobbant iránta, amely nem talált viszonzásra, mégis megmaradt múzsájának. Persze annak, aki mindig is kívülálló volt az emberek között – mert tüdőbaja és mániákus depressziója miatt sokat volt szanatóriumban- ez valahogy természetes is volt. Sértettségét és reménytelenségét papírra vetette és az… Tovább »

Tudod mi az az öngyújtó effektus?

Észreveszed, ha hasznára vagy másoknak? Ha inspirálod őket? Ha az a szereped az életükben, hogy beindítsd a motort, s valami még jobbat kihozz belőlük? Nos? Ne vágd rá kapásból, hogy nem! Mert sokkal többször vagyunk egymás segítségére az életben, mint amiről tudomásunk van. Ez az úgynevezett öngyújtó effektus, azaz a láng, amely lángra lobbantja a… Tovább »

Ki érdemel második esélyt?

Van úgy, hogy emberek tűnnek el életünkből. Kilépnek közegünkből, szívünkből, mert nem bírnak velünk maradni. Képtelenek egyes döntéseinket megérteni. Vagy egyszerűen az életük jut egy olyan vágányra, ahova csak egyedül mehetnek, barát vagy társ nélkül. Az elszakadás szeretteinktől mindig nehéz. Úgy tenni, mintha nem fájna egy távozás, s nem lenne hiány bennünk utánuk, felemészti lelki… Tovább »

205 éves lenne a legendás szegedi betyár

„Milyen volt Rózsa Sándor a betyár?- Nem volt se pusztai kútágas, se jegenyefa, amint a legendások hinnék, hanem zömök volt, mint a búzászsák. Ha hegyek között élt volna, medvéhez lehetne hasonlítani széles derekával, de önszántából sohase ment messzebb a síkságtól, mint a kis magyar bika a gulyától. Azt mondják, hogy bokáig érő, a hátán fekete… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!