Minden, ami a felszín alatt rejtőzik

Ha az idő sem jelent gyógyírt…

  Még mindig reszketek, ha szembejössz velem az utcán. Pedig már olyan rég voltunk mi ketten együtt. De mert lezáratlanul hagytuk történetünk, úgy él bennem minden, mintha csak tegnap váltunk volna el. Talán mindketten azt reméltük, így történetünk bármikor folytatódhat, hiszen sosem fejeződött be. Vagy csak gyávák voltunk örökre elválni és azt mondani vége? Már… Tovább »

Kezelési útmutató a mérgező és érzelmi bántalmazó emberekhez

Mindannyiunk életében előfordulnak nehezebb időszakok. Olyan helyzetek, amelyekben elfeledkezünk a pozitív életszemléletről, ami aztán előidéz bennünk egy negatív érzelmi állapotot. Ezeken az embert próbáló történéseken aztán egy idő után tovább lendülünk. Ám vannak olyanok, akiknek a negatív viselkedése állandó, s destruktívan hatnak a körülüttök élőkre. Függetlenül életük történéseitől habitusuk manipulatív és egoista. Csak az a… Tovább »

Az író, akit a Halley-üstökös hozott és vitt

Dolgozott folyami gőzhajón, volt nyomdászinas és aranyásó. Már gyermekkorában összebarátkozott nagybátyja rabszolgáival, akiktől sok mesét és történetet hallott. Az amerikai irodalom egyik legismertebb alakja, akinek legnépszerűbb könyveit valós figurák ihlették. Samuel Clemens, vagy ismertebb nevén Mark Twain 1835 november 30-án született Missouriban, akkor, amikor a Halley-üstökös is feltűnt az égen. Hat testvérével élt egy fedél… Tovább »

Gengszterszerelmek: Bonnie és Clyde

1930 január 5-én találkozott először Bonnie és Clyde egy baráti összejövetelen. Erős vonzalmuk egymás iránt azonban nem teljesülhetett be azonnal. Egy időre el kellett válniuk, mert Clyde-t autólopásért leültették. Bonnie szorgalmasan látogatta, sőt, egyszer még pisztolyt is becsempészett neki, Clyde megszökött, majd elkapták, s miután egy rabtársa intimkapcsolatba akart vele lépni, gyilkolt. Szerencséjére egy életfogytiglanis… Tovább »

Ezért harcolunk veszett ügyekért

Miért harcolunk veszett ügyekért? Mi értelme? Milyen gondolatvilág hozza ki belőlünk azt, hogy nekünk küzdenünk kell? Egyáltalán miért nem ismerjük fel azt a pontot, amikor egy ügy elveszett? A válasz egyszerre pofonegyszerű és az élet egyik legnehezebb leckéjének hiányát takarja: azért, mert nem tanultunk meg elengedni. Vagyunk páran, akik nem tanulták meg mikor egészségesebb feladni,… Tovább »

Így használja ki a törtető a kishitű embert

Akinek nincs sok önbizalma sokszor jár pórul. Például azért, mert a törtető ember gyorsan felismeri, hogy ki lehet őt használni. Tudja, hogy vannak, akik annyira kishitűek, hogy elkönyvelték magukat kevésnek mindenhez. Ezért a törtető nem is rest kihasználni a helyzetet, elvégre a jóhiszemű és önbizalom-hiányos ember nagyon szorgalamas, de mivel nem hisz magában, köszönetet sem vár munkájukért cserébe. Ezt a helyzetet csak súlyosbítja,… Tovább »

Hét csodálatos őszi festmény az utóbbi 200 év legjobb festőitől

Az őszben mindenki mást lát szépnek. S, ahogy Vincent van Gogh is mondta: „Ha igazán szereted a természetet, mindenhol megtalálod a szépséget.” Különösen, ha művészi lélekkel van valaki megáldva, ahogyan ő és híres társai. Persze a szépség mindig szubjektív, nincs egységes álláspont e téren. Bár vannak közös pontok az érzékelésben, mégis egyértelműen más Pissarro és… Tovább »

Levél az elhidegült társnak

  Csendben ülünk egymás mellett, nincs mit mondanunk. Már régóta baj van, csókot sosem kapok tőled csak egy-egy apró puszit reggel és este az arcomra. Az intimitás, mint olyan nem is szerepel kettőnk szótárában, csak ha én könyörgöm érte. Igaz, azt azért megengeded nagy kegyesen, hogy hozzád bújjak esténként, de általában 10 perc múlva elfordulsz,… Tovább »

Egy érzelmi adós története

Három éve kezdtem a munkába temetkezni. Nem volt elég, hogy lehúztam a 8-10 órát a munkahelyemen, különmunkákat is vállaltam, amiket rendre otthon végeztem. Nem a pénzért tettem, bár az igaz, hogy a bankszámlámon is látszott a változás. Sokkal inkább azért hajtottam, mint egy őrült, hogy legyen mire fognom, miért nem akarok gondolkodni egy pillanatot sem… Tovább »

Az író, akinek művei elkísérnek minket egész életünkben

Bejárta a világot, élő és holt nyelveket egyaránt beszélt. Ismerte a világ vallásait, mítoszait, nem ragadt meg egyetlen ponton, hajtotta a tudásszomja előre. Művei elkísérnek minket az ártatlanság korától a felnőtt lét sötét és vágyakkal teli partjáig. Weöres Sándor 1913 június 22-én született Szombathelyen. Gyermekkorától kezdve magas műveltségű emberek vették körül. 12 évesen kiolvasta Shakespeare… Tovább »

Szépségtörténelem: A sminkelés története

Mióta az ember két lábra állt, s csupasszá vált, mindig szépíti magát. Bár hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy a 21. század embereként a fejlődési vonal csúcspontján állunk, ez koránt sem biztos, hogy igaz. Mint kiderült ugyanis már 100.000 évvel ezelőtt olyan alapvető kémiai ismeretekkel rendelkezett a dél-afrikai ember, hogy képes volt festéket gyártani vörös és… Tovább »

Egy éjszaka Párizsban

Hajnalban repültem Párizsba. Munka miatt mentem. Semmi kedvem nem volt a szerelem városában lenni. Nem tudtam franciául, csak angolul, s ez, abban a városban nem elég. Így nyűgösen szálltam le a gépről, s mindjárt a szállásomra mentem. Szobám egyik ablaka a Szajnára nézett, míg a fürdőszobám más házak tűzlépcsőire. Lefürödtem majd éhes lettem, így elindultam… Tovább »

Amikor a vérkötelék nem elég a kapcsolat fenntartásához

Van az a pont, amikor már nem akarsz veszekedni, mert nem sértett és dühös vagy, hanem csalódott. Amikor rádöbbensz, nincs mit megbocsátani, s újrakezdeni, csak a beletörődés (szebb szóval az elfogadás) marad. Előbb vagy utóbb, de minden felmentő érved elfogy és rájössz csak magadat ámítottad, mikor azt remélted nem csak te, hanem a másik ember… Tovább »

150 éves lenne Bambi atyja

Volt egyszer egy vadász, aki imádta a természetet. Sokat járt ki az osztrák fennsíkra, így egy szép napon megszületett elméjében a Bambi története. Felix Salten méltán ismert meséje előtt, már írt egy másik sikerkönyvet. Igaz, Az egy bécsi prostituált emlékiratai merőben más volt, mint Bambi története, s akkoriban igen nagy port kavart fel. Siegmund Salzmann… Tovább »

Amikor a félelem csak el van nyomva, de nincs kezelve

Kislányként minden félelmemet le akartam győzni. Ezért mindig éltem azokkal a lehetőségekkel, amikor szembenézhettem a félelmeimmel. Rettegtem a sötéttől, a haláltól, a kígyóktól. Voltam hüllőkiállításon, ahol megsimogathattam és közelről szemügyre vehettem, mindenféle csúszómászót. A félelmem nem múlt el, sőt, még undorom is lett a hüllőktől. Ekkor konstatáltam, hogy vannak olyan félelmek, amelyeken a megismerés nem… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!