Minden, ami a felszín alatt rejtőzik

Akik sokszor elbuktak, mielőtt a világ megismerte nevüket

Amikor az álmainkért küzdünk, sokszor elbukhatunk. Van, mikor fel is akarjuk adni, de aztán mégis kitartunk. Van, hogy elfelejtjük, hogy a bukások csak erősebbé kellene, hogy tegyenek minket. A sokadik pofon után elgyengülünk, eljátszunk a gondolattal, hogy feladjuk törekvéseink, s ilyenkor kell egy kis erőt gyűjteni, olykor olyanoktól is, akik mielőtt sikeresek lettek, sokszor elbuktak, de aztán felálltak.

Ma néhány olyan híres embert hoztam, akik számtalanszor elbuktak mielőtt a legsikeresebbek közé nem kerültek. Inspirálódj történeteikből, hogy mikor úgy érzed, feladnád, rájuk gondolva újra erőt meríthess a folytatáshoz!

Abraham Lincoln üzleti ügyeivel háromszor vallott kudarcot. Elnök sem lett egyből, annyira nem, hogy hétszer bukott meg kampánykörútjain. Nem adta fel, még egy kísérletet tett. A nyolcadik alkalommal sikerrel járt, s ő lett az Egyesült Államok történelmének egyik legismertebb elnöke.

A relativitáselmélet atyja, Albert Einstein a világ egyik leghíresebb tudósa. Pedig négy éves koráig nem tudott beszélni, s tanárai lassú gondolkodásúnak mondták, sőt, egyenesen azt állította egyikük, hogy nem lesz belőle soha senki. Persze ma már tudjuk, hogy Einsteinnek Asperger-szindrómája volt, amit abban az időben még nem ismertek. Akárhogy is, ő nem adta fel álmait, nem tántorították el szándékától, s ma az elméleti fizikában sokat emlegetett neve.

A fiatal Henry Ford háromszor kísérletezett olyan automobil elkészítésével, amelyet a tömegeknek lehetne gyártani. Még a T Ford Model első öt változata is el lett utasítva, csak az ötödik évben lett elfogadva. Akkor aztán, ahogy kifizették az emberek az első autókat Henry mindjárt a leggazdagabb emberek között találta magát. S büszkeségére a T Ford Model a legjobb autónak is ki lett kiáltva!

Henry Ford

Walt Disneyt kirúgták újságírói állásából, mert azt mondták róla, hogy hiányzik belőle a képzelőtehetség. Nem hitte el, tette tovább a dolgát, s a Disney filmek a mai napig sikeresek. Ezek után is elutasították hitelezői 302-szer! anyagi kérelmét, hogy megépüljön Disneyland. Nem hagyta rájuk, addig próbálkozott, amíg sikerrel nem járt.

Stephen King Carrie című könyvét harmincszor utasították el a kiadók, mikor beledobta a kukába. Elege lett a sok elutasításból, de a felesége kivette a szemétből a kéziratot, s bíztatta, próbálja meg még egyszer. Mint tudjuk ekkor sikerrel járt. Van, mikor kell valaki mellénk, aki hisz bennünk és bíztat, így ma King feleségének is köszönhetjük, hogy a horror-sci-fi műfaj egyik legnagyobb írója a Carrie óta számtalan könyvet adott a kezünkbe.

Martin Luther King Jr. harmincszor lett letartóztatva, amíg a Polgárjogi Mozgalom feje volt. Néhányszor megbukott céljai keresztülvivése közben, mégsem adta fel. A rasszizmus és a szegregáció eltörlése iránti eltökéltségével végül sikerrel járt. Megkapta a Nobel békedíjat, s bár megölték, a mai afroamerikai emberek nagyon sokat köszönhetnek neki.

Charlie Chaplin szegény családban született, ahol apja alkohol problémákkal, míg anyja mentális bajokkal küzdött. A filmstúdiók sokszor elutasították, mondván annyira abszurd, hogy képtelenség őt eladni, ő mégis kitartott. Sok elutasítást kellett elviselnie, de megérte, hiszen ma az egyik legismertebb komikus figura a filmtörténelemben.

Winston Churchill nagyon rosszul teljesített az iskolában. Szülei retardáltnak hitték, a hatodikat háromszor járta, mert a matematikával nem boldogult. Nem vették fel Oxfordba, sem Cambridge-be. Kétszer kiesett a katonai iskolába való felvételi rostán, mire tanárt fogadtak mellé, s harmadjára bekerült. Ma már szinte hihetetlen, hogy minden idők legsikeresebbnek mondható brit elnöke, aki kivezette országát a második világháborúból beszédeivel és taktikai tudásával, ilyen nehezen indult el.

Churchill

Elvis Presley 1954-ben próbálkozott először az énekléssel. Az első producere azt mondta neki, menjen vissza inkább kamionsofőrnek, belőle nem lesz senki. Elvis nem fogadta meg a tanácsot. Jól tette, mert bár több, mint 40 éve halott, még mindig imádják és hallgatják őt.

Galileo Galileit eretnekséggel vádolta meg a katolikus egyház, mikor azt állította a Nap áll az Univerzum közepén, nem a Föld. Tanításáért letartóztatták, kínozták, mégis megírta tanulmányát, amely által később a természettudományos fejlődés legendájává vált.

Vannak még sokan, akik elbuktak, aztán mégis sikerrel jártak. Soha nem szabad feladni, hiszen Churchill is megmondta: „Amint haladsz előre, úgy teremted a saját univerzumod.”

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!