Szerelmet vallani nem könnyű, mert mindig benne van a visszautasítás a pakliban. Éppen ezért, nem árt, ha kreatív dologgal próbálkozik az ember lánya vagy fia. Ez, ha olyan zárkózott és prűd kultúrában él az ember, mint Japán kötelező is… Mondjuk én a norvégok szokásának örülnék itthon, na de nézzük, a világ hogyan ünnepli a szerelmet?
Japán: Mint fentebb is írtam, Japánban nem szokás csak úgy szerelmet vallani a fiúknak. Ezt ugyanis a lányokra bízzák a hagyomány szerint. Ha van egy fiú, aki tetszik nekik, adnak neki egy csokoládét. A fiú jól átgondolhatja neki tetszik-e a lány, mert az év folyamán kell a lány ajándékát viszonozni valamikor… Ha csak decemberre találja ki, hogy vonzódik a lányhoz, akkor majd csak akkor kap a lány valamit.
Dél-Korea: A koreai népnél minden hónapban van egy nap, amely a szeretet ünnepnapja. A lányok adnak itt is csokoládét a férfinak, akinek egy hónapon belül viszonoznia kell azt fehér csokoládéval. Amennyiben a lány nem kap semmit, akkor ennie kell egy csésze fekete szószos tésztalevest. Ezzel ünnepli meg szingli életének első napját. Aztán egy hónap múlva próbálkozhat másnál újra.
Norvégia-Dánia: A férfiak anonim verseket írnak szívük hölgyének. Minden versben elrejtenek lábjegyzetben egy betűt a keresztnevükből. A hölgy, ha sejti ki lehet a titkos hódolója, akkor Húsvét első napján ad egy tojást a férfinak. Ha nem találja ki, hogy kitől kapta a verset, akkor a tojást visszakapja.
Észtország, Hollandia, Belgium: Az észtek, hollandok és belgák mindenkinek, akit szeretnek (családtag, barát, szerelmi társ) adnak egy apró ajándékot. Ők a szeretet minden formáját ünneplik ilyenkor, nem csak a szerelmet.
Wales: A walesiek nem szívecskét adnak, hanem kanalat választottjuknak. Igen, jól olvasod, itt szívvel ellátott kanalat adnak egymásnak az emberek, az ugyanis a szerelmeskedés jelképe náluk. (Vagyis, ha kanalat kapsz, mikor éppen arra jársz e jeles ünnepen, akkor felhívást kaptál egy „keringőre”!)
Franciaország: A világ egyik legszerelmesebb népének szülöttei hagyományosan, „régi-módi” randevúra hívják kiszemeltjüket. Ha a szerelem napjáig nem találnak maguknak párt a nők, akkor összegyűlnek és közösen elégetik azon férfiak képét, akik visszautasították őket.
Kína: Bár hivatalosan nincs vallási felekezet az országban, az emberek mégis templomba mennek ilyenkor, hogy megtalálják szerelmüket. Hogy aztán imádkoznak is, vagy csak betérnek, hogy rátaláljanak életük párjára, az már egy másik kérdés.
Németország: A németek malacot és egy csokor virágot adnak ilyenkor kiválasztottjuknak azért, hogy szerencsések legyenek a szerelemben. Ha pedig ők is elég szerencsések abban, akkor aznap este már együtt mehetnek randevúra is.
Irak: A vallási különbözőség Mekkájában a kurdok a bibliai Ádám és Éva nyomán almával dekorálják ki otthonaikat, abban a reményben, hogy a jólét és a szerelem már a földi paradicsomban is elérhetővé válik így számukra. Más lépést nem is tesznek ez ügyben. Nem keresik választottjukat e napon, csak elültetik a remény magjait szívükben.
Románia: Szomszédjaink a tavaszt együtt ünneplik a szerelemmel, akkor, amikor a madarak (általában) elkezdik építeni fészkeiket. A lányok havat gyűjtenek (már ha van), s szerelmi főzetet készítenek belőle. Tevékenységükhöz a fiúk dalokat énekelnek a tavaszról eközben.
Nagy-Britannia: Az angol lányok négy falevelet tűznek a párnájuk sarkába. Esznek egy sózott tojást, hogy megszabaduljanak kötöttségeiktől. A hagyomány szerint így megálmodják majd jövendőbeli férjüket előre. (Kérdés, ha nem álmodnak senkiről, akkor nem is lesz senki sose az életükben?)
Brazília: A brazilok szeretnek szerencsejátékozni. Így a lányok cetlikre írják a fiúneveket. Aztán egy kalapba dobják s kihúzzák jövendőbelijük nevét. Játék ez, mert tudják, a szerelemben nem lehet semmit sem kockázat nélkül elérni.
Magyarország: Mi magyarok, nem oly régen vettük át ezt a hagyományt. Nekünk inkább Luca napja az, amely a szerelemről szólna. Persze, ma már itthon is adnak a férfiak minimum egy szál rózsát kedvesüknek Valentín napra. De azért mi még inkább a Bálintokat ünnepeljük ezen a napon.
Kommentek