Minden, ami a felszín alatt rejtőzik

Milyen a kapcsolatod a testeddel?

 

kapcstest

Ahogyan testünkkel bánunk, az hatással van lelkünkre. Amiképpen érezzük magunkat a bőrünkben, az hatással van fizikai megjelenésünkre, s arra is, hogy mit látunk a tükörben. Van, aki azt tartja legfontosabbnak, hogy szépnek lássák mások.  Van, aki ki akarja élvezni az örömöket, s nem szab magának gátat. Van olyan, aki állandó kontroll alatt éli életét, s van, aki egyszerűen nem is foglalkozik azzal, hogy van teste is. Te milyen kapcsolatot ápolsz a testeddel? Melyik belső gondolatod irányítja életed? Keresd meg az okot és próbáld ki a tippeket, amik az áhított egyensúlyt elhozzák életedbe!

Mond, hogy szép vagyok! : Számodra a szépség a legfontosabb. Bizonytalanságodból fakadóan fontos, hogy mások szépnek találjanak, mert úgy hiszed, csak így lehetsz szemükben értékes ember. Valójában nem is az öröm forrásaként látod tested, hanem egy erőteljes elégedetlenség mutatójaként. Problémád forrása gyermekkorodban található, ahol szüleid/tanáraid/barátaid nem fordítottak elegendő figyelmet az örökös önértékelési zavarodra és önbizalomhiányodra, sőt még olyan követelményeket is támasztottak, amelyeket nem voltál képes teljesíteni. Ezért is fektetsz ma is külsődre hangsúlyt, hogy mindazért, amit akkor megéltél, valahogy magad kárpótold. Hogyan érd el az egyensúlyt? : Próbáld testedben jobban érezni magad anélkül, hogy örökösen a tökéletesre törekednél. Fordíts kicsit kevesebb időt a tükörképedre és inkább vizualizáld magadban, hogy milyen változásoktól éreznéd magad szebbnek, jobbnak, értékesebbnek. Például: Melyik illat a kedvenced? Milyen tapintású anyagot viselnél szívesen? Milyen masszástól tudnál könnyebben ellazulni?

Élvezzük az életet, mindáron! : Számodra tested az örömök tárháza. Legyen szó ételről, szexről, sportról, te minden alkalommal az érzéki élvezetet keresed. A mértékletesség nem az erősséged, mert minél gyorsabban szeretnél mindig az ösztönöknek engedni. Mondhatni életművész vagy, aminek negatív következménye, hogy fizikai egészséged a pszichikai egyensúllyal nem tud összhangba kerülni, ráadásul mivel nem vagy képes ellenállni a csábításnak, sokszor esel extrém diéták áldozatává is. Törekvésed mögött többnyire szorongás és belső üresség áll, amit szeretnél kitölteni. Olykor a szülők fojtogató elvárásai, amelyeket támasztanak gyermekeikkel szemben a felelősek, amit a későbbi felnőtt, az elhanyagoltság érzésének fog beazonosítani, s ezért úgy dönt, hogy ő már nem von meg magától semmit, s hallgat ösztöneire. Hogyan érd el az egyensúlyt? : Próbálj mértékletességet azáltal gyakorolni, hogy inkább a minőségre fordítasz figyelmet, mint a mennyiségre. Ha visszaveszel a sebességből, könnyebben tudsz figyelni testedre, s arra, hogy mire van szüksége, s mi okoz igazi örömet. Járj lassan, ízleld az ételt, szánj időt egy festmény vagy egy gyönyörű kiállítás megcsodálására. Élj igazán és tapasztald ki, mi okoz élvezetet.

Mindig figyelek magamra! : Úgy viselkedsz magaddal, mintha egy vadonélő állatot akarnál megszelídíteni. Kulcsszavad a kontroll, mert azáltal tudod élvezni tested, ha folyamatosan uralod. Kerülöd a sok kalóriát tartalmazó ízletes ételeket, s bőszen hangoztatod, hogy: „Hagyjuk inkább.” Tested egy gépezet, mely nem vallhat kudarcot, ezért a szexualitás és az étkezés veszélyes terepet jelentenek számodra. Különleges érzékeléssel vagy megáldva, például jobban szereted az ételeket megszagolni, mint megkóstolni és jobban szeretsz valakit meghallgatni, mint megérinteni. Szélsőséges viselkedésed oka a kompenzálás. Elképzelhető, hogy neveltetésed során ezek az élvezetek miatt bűntudatot tápláltak beléd, ezért megtanultál önfegyelmet gyakorolni a testi és szellemi szükségleteiden. Testedre, mint egy ellenfélre tekintesz, akiben nem szabad megbízni. Hogyan érd el az egyensúlyt? : Ha megtanulsz elengedni, akkor már nem figyelsz annyira, arra, hogy kontroll alatt tartsd magad. Lazíts különböző módokon, hogy tudd élvezni igazán, az élvezeteket. Próbáld ki a jogát, vagy a különböző légzéstechnikák egyikét, ismerkedj meg az autogén tréninggel. Rengeteg különféle testre irányuló terápia létezik, melyekből megtanulhatod, hogyan figyelj jobban testedre.

A lélek fontosabb, mint a test! : Nem kezeled sem jól sem rosszul a tested, „csupán” figyelmen kívül hagyod. Gyakran specialistája vagy a fogyókúráknak, a különböző sporttevékenységeknek, és sokszor úgy viselkedsz, mintha nem is lenne tested. Kellemetlenül érint kinézeted, nehezen fejezed ki érzéseidet, olykor rendkívül szeszélyes az élvezetekhez való hozzáállásod és erősen az értelmedre hagyatkozol. A tagadó gyakran tapasztalhat magán burn-out szindrómát, amit a teste küld számára figyelmeztetésként. Problémaid forrása a nem megfelelő fizikai és érzelmi fejlődésben keresendők, de az erőszakos vagy támadó környezetből is jöhetnek, melyek megosztották a testi és szellemi gyermeket, és amiért nem tudtál rendesen fejlődni. Hogyan érd el az egyensúlyt? : Tudatosítsd magadban, hogy nem csak van egy tested, hanem a tested vagy te magad is. Fordíts figyelmet mindarra, amit a mindennapokban csinálsz, vedd fel a kapcsolatod érzéseiddel (öröm, düh, keserűség, szorongás… stb.) Mit tapasztalsz itt és most? Milyen hatással vannak ezek az érzések testedre? Ezáltal rájössz, miért fagysz le a testedben és a különböző üzeneteken keresztül, könnyebben fogod megkapni a válaszokat is.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!